FEE'den Öğretmen Ödülleri!

FEE'den Öğretmen Ödülleri!

Değerli Öğretmenlerimiz,

TÜRÇEV, kuruluşunu takiben Mavi Bayrak Programı'na başlarken, yine FEE (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) şemsiyesi altında; 1995 yılında Eko-Okullar ve Çevrenin Genç Sözcüleri, 2004 yılında da Okullarda Orman Programları'nı ülkemizde yürütmeye başlamıştır. 2011 yılında ise Uluslararası Yeşil Anahtar Ödülü Programı ülkemizde yürütülmeye başlanmıştır. 

FEE ve FEE programlarını yürüten TÜRÇEV olarak okullarında sürdürülebilir kalkınma için eğitimi teşvik etmeyi ve uygulamayı taahhüt eden küresel ağımızdaki seçkin öğretmenlerin çabalarını takdir etmek istiyoruz. Bu nedenle, bu yıl FEE Öğretmen Ödülü'nün ilk yılını başlatıyoruz. Bu ödül aracılığıyla, programlarımızda öğretmenlerin kişisel mükemmelliklerini vurgulamayı, başarılarını kutlamayı ve tüm ağımıza ilham verici hikayeler yaymayı amaçlıyoruz. Bu, seçkin bir azınlığın ödüllendirildiği bir yarışma değil, tüm öğretmenlerin çabalarının takdir edildiği ve çalışmalarının ve okullarında ve topluluklarında sahip oldukları etkinin kutlandığı bir yarışmadır.

Başvurular bugün 5 Ekim'de (Dünya Öğretmenler Günü) başlıyor ve nasıl başvurulacağına dair tüm detaylar burada bulunabilir:

Değerlendirme sürecinin nasıl olacağı, başvuru, başvuru formu ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi linkten edinebilirsiniz:  Teacher Award — Foundation for Environmental Education (fee.global)

(Başvurmak için linki ayrıntılı inceleyiniz, sonrasında başvurunuzu formdan yapabilirsiniz.)

Öğretmen adayları için son başvuru tarihi 15 Aralık 2022'dir.  Kazananlar Ocak 2023 sonunda açıklanacaktır.

Öğretmen Ödülleri için bazı şartlar vardır: (Diğer koşullar için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.)

Öğretmen en az 5 yıldır FEE eğitim programlarından (Okullarda Orman, Çevrenin Genç Sözcüleri Veya Eko-Okullar) herhangi birinde yer almış olmalıdır.

Öğretmenin çalıştığı kurum Eko-okullar; Yeşil Bayrak Ödülü, Okullarda Orman başarı sertifikası almış olması ya da ulusal düzeyde Çevrenin Genç Sözcüleri yarışmasında finalist veya kazanan olmalıdır.

Tüm öğretmenlerimize yıllardır verdikleri emek ve gönüllülük için teşekkür ederiz.

Katılımlarının uluslararası karşılığının almalarını dileriz.

Okullarda Orman Programı