Yıl Sonu Raporları ve Bayrak Başvurusu

Yıl Sonu Raporları ve Bayrak Başvurusu

Yıl Sonu raporlarının yüklenme tarihi 5-23 Haziran 2023 aralığıdır. Bayrak başvuru dönemi gelmiş okulların bayrak başvurusu 5-23 Haziran 2023 aralığıdır.

İstenilen rapor ve varsa bayrak başvurusunda tarihler önemlidir. Sonra ya da önceki gönderiler kabul edilmemektedir. (Son gönderim 23 Haziran cuma günü 17:00'e kadar)

Yıl sonu raporu ve Bayrak Başvurusu yapmadan önce aşağıdaki maddeleri dikkatlice inceleyiniz.

Deprem bölgesinde olan ve deprem nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kalan öğretmenlerimiz çalışmalarını şubat ayına kadar olan kısımları ve son dönemde devam ettilerse yapabildikleri kadar etkinliğin raporunu yükleyebilirler.

 Okullarda Orman Programı Yıl Sonu Raporu Hazırlanması ve Yollanması:

 • Yıl sonu raporu Okullarda Orman Programın tamamlanması ve sertifika alabilmeleri için Okulların hazırlaması zorunlu bir rapordur.
 • Eğitim öğretim yılı başında okulun eylem planında belirlenen uygulamaların gerçekleştirildiğine dair rapordur.
 • Yıl sonu raporu her eğitim öğretim yılında, yılda bir kez yollanır. (Eğitim Öğretim yılının 2. Döneminin son ayında)
 • Yıl sonu raporları  5-23 Haziran 2022 tarihleri arasında okul profillerinden yüklenmelidir. Sonra ya da önceki gönderiler kabul edilmemektedir. (Son gönderim 23 Haziran cuma günü 17:00'e kadar)
 • Rapor word formatında hazırlanmalıdır. Okul profilinden yüklenmelidir. Rapor en fazla 4MB Olmalıdır. Raporun içinde kullandığınız fotoğrafların mbını küçülterek kullanınız.
 • Raporda; tüm etkinliklerin, orman panosunun, varsa gezilerin, okul içi ve bahçesi çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler, mb küçültülmüş fotolarına mutlaka yer verilmelidir.
 • Eylem planı ile yıl sonu raporu ulusal koordinatörlük tarafından birlikte gözden geçirilmektedir. Eylem planında belirtilen etkinlikler gerçekleşmediyse, gerekçeleri mutlaka rapora yazılmalıdır. Çünkü gerekçeleri ve varsa yerine hangi etkinlikleri eklediğiniz bizim için önemlidir.
 • Örnek rapor için tıklayınız.
 • Değerlendirme sonucunda okullar sertifika almaya hak kazanacaktır. Temmuz ayı içerisinde okullara sonuçları açıklanacaktır.

 

BAYRAK BAŞVURUSU DÖNEMİ GELMİŞ OKULLARIN DİKKATİNE;

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında kayıtlı olan ve Bayrak Başvurusunda Bulunabilecek Okulların Şartları:

 • Bayrak başvurusu dönemi gelmiş okullar; 2021-2022 ve 2022-2023 Eğitim Öğretim yıllarında toplam 3 dönem kesintisiz, yıl arası vermeden çalışmış olma şartı vardır.
 • İlk kez bayrak başvurusu yapacak olan okullar; 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında ilk kez kayıt yaptırmış ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında sertifika almış olma zorunluluğu vardır.
 • Bayrak yenileme için başvuracak olan okullar; 2020-2021 döneminde çalışmış, sertifika ve bayrak almış ayrıca 2021-2022 döneminde bayrak başvurusunda bulunmamış ve almamış olmak şartı vardır.
 • Yukarıdaki şartlardan birini karşılıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.
 • Başvuru yapabilecek okullar 5-23 Haziran 2022 tarihleri arasında kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, okul profillerinden bayrak başvuru formunu doldurarak bayrak başvurusu yapabilecektir. Başka bir yöntemle yollanan çalışmalar kabul edilmeyecektir.

Okul profilinize http://www.okullardaorman.org.tr/giris.aspx linkinden kullanıcı adı ve şifrenizle girebilirsiniz.

Önemli Not: Okullarda Orman Programı kapsamında bize iletmiş olduğunuz her fotoğraf Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve FEE tarafından basılı doküman ve online olarak kullanılabilecektir. Fotoğraflarının kullanılmasını istemeyen okullarımızın raporlarının sonunda yazılı olarak istemediklerini bize bildirmelerini önemle rica ederiz.

Aklınıza takılan sorularda okullardaorman@turcev.org.tr adresine eposta atabilirsiniz.