KOORDİNATÖR ÖĞRETMENLER ÇEVRİM İÇİ TOPLANTISI

KOORDİNATÖR ÖĞRETMENLER ÇEVRİM İÇİ TOPLANTISI

Okullarda Orman Programı bu yılda geçen yıl olduğu gibi ulusal düzeyde ve çevrim içi olarak 8 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Okullarda Orman Programı Ulusal Koordinatörler toplantısına ülkemizin dört bir yanından 400’ e yakın koordinatör öğretmen katıldı. Okullarda Orman Programı, il koordinatör sistemi ve il koordinatörler seçimi, başlatılan uluslararası kampanya ve çalışmalar, önemli tarihler konusunda bilgilendirme yaptığımız toplantı, öğretmenlerden gelen soruların cevaplanmasının ardından sona erdi. Kaydı izlemek için tıklayınız. 

Okullarda Orman Programı İl Koordinatörlüğü

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında; Vakfımız ile Okullarda Orman Programı'nı yürüten okullar arasındaki koordinasyon ve iletişimin daha hızlı olabilmesi için, Okullarda Orman programı okul sayısının fazla olduğu-ihtiyaç duyulan illerimizde “İl Koordinatörlük Sistemi” başlatılmıştır.

İl koordinatörlük sistemi ile hedeflenen, Okullarda Orman Programı'nda öğretmenlerin birbirleri ile iş birliği içerisinde hem okullarının hem de illerinin çalışmalarını her geçen yıl bir üst seviyeye taşımalarını sağlayabilmektir. Bu kapsamda 8 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz il koordinatörleri toplantısında 26 ilimizin il koordinatörü, öğretmenlerden gelen talep doğrultusunda seçilmiştir. İl koordinatör öğretmen toplantısında hem yıl boyunca yapılacak çalışmalar hakkında konuştuk, hem de Program kapsamında uzun yıllardır koordinatör öğretmenlik yapan öğretmenlerimizin geçtiğimiz yıllarda yapmış oldukları Okullarda Orman programı etkinlikleri ile ilgili görüş ve önerilini aldık. İl koordinatörü seçilen iller, İl koordinatör öğretmenleri ve koordine edecekleri okul sayısı için tıklayınız. 

Toplantıya katılıp çalışmalarını ve yol gösterici düşüncelerini bizlerle paylaşan tüm il koordinatörlerimize teşekkür eder, en kısa sürede yeni çevre eğitimi etkinliklerimizde bir araya gelebilmeyi dileriz.